
10 TIPP a ragyogóan fehér munkaruháért
Akinek volt már fehér munkaruhája vagy egyáltalán bármilyen világos színű ruhadarabja, az ismeri az ezzel járó küzdelmet. Amennyire szépek és praktikusak tudnak lenni a hófehér ruhák, annyira nehéz őket tisztán tartani és megőrizni az eredeti árnyalatukat. Leggyakrabban azért landolnak a kukában ezek a ruházati darabok, mert sárga lesz a hónalj részük, elszürkülnek vagy egy olyan folt esik rajtuk, amelyet sehogyan sem sikerült eltávolítanunk.
Ebben a cikkben ellátunk téged 10 praktikával, hogy hogyan őrizd meg mégis a munkaruháid eredeti ragyogó fehérségét, nagyobb erőfeszítés nélkül! Olvass tovább!
Gyorsan lezárhatnánk azzal az egész témát, hogy mindenki vegyen inkább sötét színű munkaruhát és meg is oldódott a probléma. Ez a megoldás azonban több szempontból sem lenne jó, ugyanis a fehér és világos öltözetnek nagyon fontos szerepe és feladatai vannak a munkánk és hétköznapjaink során is. Vegyük például azt, hogy egy meleg nyári napon kerti munkára adod a fejed. Ha ezt egy sötét öltözetben kezdenéd el, akkor valószínűleg gyors napszúrás lenne az eredmény. Ezzel szemben ha egy világos pólóban és fehér sapkában állsz neki, akkor sokkal kevésbé lesz meleged, ez a szín ugyanis visszaveri a napsugarakat!
Másrészt nagyon sok olyan foglalkozás van, ahol előírás a fehér munkaruha, nem is véletlenül. Az élelmiszeriparban például nagy segítség a fehér viselet, azon ugyanis minden apró szennyeződés meglátszik-így azonnal le tudják cserélni az öltözéket, ezzel megakadályozva hogy bármilyen kosz vagy káros anyag kerüljön az élelmiszerekbe. Ezenkívül a szépségiparban is megszokott a fehér öltözet, hogy ápoltságot, tisztaságot sugározzon a kezelést végző szakember. Emellett fehéret viselnek az orvosok, ápolók a laboránsok vagy éppen a festők is, hasonló okokból mint az élelmiszeripari munkások.
Így hogy már látjuk a fehér ruhák szerepét és helyét, jöhetnek a tippek, hogy hogyan tartsuk meg a szépségüket hosszú távon is:
- Azonnali folteltávolítás- ne halogasd!
Első helyre került ez a tipp és ez nem véletlen: nagyon fontos és nagyon sokat tehet a fehér ruháink védelmében. Ha a baleset megtörtént és ebédszünetben az ölünkbe pottyant a paradicsomos húsgombóc vagy éppen ránk csöppent a gyönyörű kék festék, amivel a plafont festettük- ne késlekedjünk a cselekvéssel. Igyekezzünk a lehető leghamarabb eltávolítani a foltot- ez ugyanis megakadályozhatja hogy beleszáradjon az anyagba a rákerült szennyeződés! Ahelyett hogy forró vízzel esnél neki, a hideg vagy maximum langyos vizes lemosást ajánlanánk, hogy ne égjen bele az anyagba a folt.
- Próbálj ki különböző szereket a folteltávolításhoz!
Amellett, hogy a folt keletkezésekor gyorsan hideg vagy langyos vízzel eltávolítod azt, különböző szerekkel is érdemes megpróbálni kiszedni az anyagból. Ha éppen otthon éri a ruhát a baleset és van kéznél folteltávolító, akkor próbálkozzunk első körben azt használni (természetesen csak azoknál a ruháknál tegyük ezt meg, ahol a címkén nem látunk ezzel kapcsolatos tiltást). Helyette kipróbálhatjuk az egyszerű alkoholos kézfertőtlenítőt is, ha éppen csak az van nálunk. Hatékony eltávolítja a foltokat a szódabikarbóna és a citromlé keveréke is. A folteltávolítás után mindenképp rövid időn belül mossuk ki mosógépben a ruhát, hogy semmiképp se károsítsa az anyagot a használt szer.
- Mosd külön a fehér ruhadarabokat!
A világos színű ruhák helyes mosásával jelentősen meghosszabbíthatjuk azok élettartamát és ragyogó fehérségét, ezért érdemes odafigyelni erre. Az egyik legalapvetőbb és legfontosabb lépés a ruhák szétválogatása. A fehér ruhákat a többi sötét és színes ruhától teljesen külön mossuk, ha azt szeretnénk hogy tényleg fehérek is maradjak. Bizony a világos rózsaszín vagy világoskék ruhákkal sem éri meg együtt mosni a fehéreket, ugyanis hosszútávon elszínezhetik egymást ezek a ruhadarabok. Ha valami miatt nem tudjuk megoldani hogy a világos színes ruhadarabokat külön mossuk, akkor mindenképp használjunk színfogó kendőt.
- Állíts be helyesen a mosógép programot!
A mosógép helyes beállítás nagyon fontos a fehér ruhák tisztítása esetén. Semmiképp se mossuk 60 fokos vízben ezeket a ruhákat, inkább egy kíméletes, alacsonyabb hőfokot válasszunk ki a mosógépen- 30 vagy maximum 40 fok lenne az ideális. Ha van ilyen opció a gépünkön, válasszuk a dupla öblítést. A kétszeres öblítéssel ugyanis eltávolíthatjuk a fehér ruhákból a mosás során esetleg lerakódott mosószert, öblítőt vagy színes ruhákból ott maradt szöszöket. A kétszeres öblítés abban az esetben is hasznos lehet, ha kerti munka vagy az éttermi munka során éppen különösen koszos lett a munkaruhánk.
- Nem mindegy mit és mennyit használsz a mosáshoz!
Mosószert tekintve kifejezetten fehér ruhákhoz való, kíméletes mosószert ajánlanánk világos darabjaink tisztításához. Fontos, hogy ne használjunk túlzottan sokat se az öblítőből se a mosószerből, a felesleges anyag ugyanis könnyen lerakódhat a ruhákban, ezzel elszínezve azokat. Ha igazán szeretnénk a fehérséget megőrizni, akkor oxigénes fertőtlenítőt vagy bóraxot is tehetünk a mosáshoz. Kékítővel is érdemes lehet kísérletezni, amely optikailag fehéríti a ruhadarabokat. Óvakodjunk azonban a klór tartalmú fehérítőktől, ezek ugyanis roncsolhatják ruháink anyagát.
Akik jobban kedvelik a természetes anyagokat, azok pedig próbálkozhatnak például ecettel és szódabikarbónával mosószer helyett. Ebben az esetben az ecetet az öblítő helyére, a szódabikarbónát pedig egyenesen a ruhára tegyük. Nem kell az ecet szagtól tartani, az a mosás végére elillan. A szódabikarbóna és citromlé keveréke is hatékony lehet a fehérítésben.Igazán makacs foltok vagy sárga hónalrész esetén mosás előtt bedörzsölhetjük a ruhát az érintett területen az itt említett természetes szerekkel vagy folteltávolítóval-így már biztosak lehetünk a tökéletes végeredményben.
- Figyelj oda, hogy mit kensz a bőrödre!
Elsőre lehet hogy nem is gondolnánk, hogy fehér ruháink eredeti állapotban való megőrzése esetén bizony arra is ügyelnünk kell, hogy mivel érintkezik az a ruhadarab. Ékes példa lehet erre az, amikor meglepődve vesszük észre nyáron, hogy a bőrünkre kent naptej beszínezte sárgára a hófehér ruhánkat. Ekkor nem kell lemondanunk a fényvédelemről és leégnünk az építkezésen, ugyanis ezt a problémát kivédhetjük azzal, ha megvárjuk, hogy a testünkre kent anyagok megszáradjanak és csak utána öltözködünk fel. Emellett választhatunk olyan dezodort, ami direkt fehér ruhák viseléséhez lett kifejlesztve és nem sárgítja a ruha hónalj részét.
- Viseld a világosat világossal!
Arra is oda kell figyelnünk a fehérség védelme kapcsán, hogy mivel viseljük együtt az adott ruhát. Ha mondjuk egy fehér pólóval viselünk egy sötét színű nadrágot és pulóvert, akkor nagy rá az esély hogy szegény póló idővel elszürkül. A sötét színű hátizsákunk pántja is egy igazi merénylet lehet a világos póló felső része ellen. Próbáljunk tehát fehér ruhákat világos ruhákkal kombinálni, így a befogás veszélye könnyen lecsökkenthető. Kiváló megoldást nyújtanak erre például a munkaruha szettek, amelyek két világos részből állnak.
- Védd meg fehér ruháidat helyes tárolással!
Sokan nem gondolnak arra, hogy a fehérség megőrzésében igenis fontos szerepet játszik a ruhák tárolása. Ha egy pár dologra odafigyelünk ezzel kapcsolatban, az meg fog térülni idővel a ruháink szépségében. Ügyeljünk rá, hogy a fehér ruhadarabokat ne tároljunk úgy, hogy közvetlenül érintkezzenek farmer vagy bármilyen más színes ruhaanyaggal, az elszíneződés elkerülése érdekében. Nem ajánlott műanyag dobozban vagy zacskóban tárolni ezeket, így ugyanis nem tud szellőzni és ezáltal roncsolódik az anyag. Inkább őrizzük ezeket a ruhákat pamut vagy vászon anyagú zacskókban, hogy hosszú életűek lehessenek.
- Használd ki a napsugarak erejét!
Ha van rá lehetőségünk, akkor szárítsunk a szabadban! A nap ultraibolya sugarainak fehérítő hatásuk van, amit érdemes kihasználni. Ha kipróbáljuk ezt a trükköt, akkor arra azért figyeljünk, hogy ne fa alá terítsük ki a tiszta ruhadarabot. Így megkímélhetjük a frissen mosott ruhát attól, hogy termések vagy levelek potyogjanak rá. Azt tanácsoljuk, hogy a ruhát csak addig hagyd a napon, amíg megszárad, ugyanis ha több napon át éri a napsugárzás akkor károsodhat az anyaga.
- Fogadjuk el, ha eljött az új ruhavásárlás pillanata!
Ha már egyik trükk sem segít kiszedni azt a makacs foltot vagy már inkább mondható sárgának a pólónk mint fehérnek, akkor nevezzük át portörlő ruhának és vegyünk helyette új darabokat. Ruházzunk be egy pár jó minőségű fehér darabra, hogy ne kelljen egy pár hét múlva újra vásárláson gondolkodnunk.
Jó szívvel tudjuk ajánlani kínálatunkból ezeket a fehér színű munkavédelmi és szabadidős ruhadarabokat, ha fontos számodra a jó minőség:
Hölgyeknek:
Malfini Basic női póló fehér színben
Malfini Chic női ing fehér színben
Portwest Chino Slim női munkavédelmi nadrág fehér színben
Portwest női rövidujjú séfkabát fehér színben
Portwest Standard női köpeny fehér színben
Rimeck Jacket női polár pulóver fehér színben
Uraknak:
Fruit of the Loom Super Premium rövid ujjú póló fehér színben
Malfini Flash férfi ing fehér színben
Portwest rövid ujjú séfkabát fehér színben
Cerva Chitra Softshell kabát fehér színben
Portwest munkavédelmi derekas nadrág fehér színben
Fruit of the Loom kereknyakú pulóver fehér színben
Fordulj hozzánk bizalommal ha bármi kérdésed lenne a munkavédelmi vagy szabadidős ruházatokkal kapcsolatban, szívesen segítünk neked, hogy kiválaszthasd a számodra tökéletes termékeket!